Опубліковано Залишити коментар

Ялівець як саджати

Купивши новий саджанець, ми, звісно, прагнемо якнайшвидше посадити його в ґрунт. Але тут виникає питання: як правильно це зробити? Ми розкриємо вам всі секрети.

Почнемо з вибору місця. Можжевельники вподобають сонячні місця, допускається напівтінь. Але в тіні від них не вдасться отримати пишне і насичене хвою, особливо помітно це на пестролистих сортах.

Яма для посадки готується відповідно до розміру рослини. Вона повинна бути більше, ніж ком розміру бажаної рослини. На дно покладається дренажний шар. Це може бути гравій, битий цегла, керамзит і таке інше. Товщина дренажного шару від 3 до 5 см.

Потім встановлюється можжевельник з комом на рівень його кореневого вузла. Важливо вийняти саджанець з горошка саме перед посадкою. У молодих сажанців коренева шийка знаходиться практично на рівні ґрунту, а от у дорослих – на певній висоті. Решта простору заповнюється ґрунтовою сумішшю і обливається великою кількістю води.

 

Пристовбурове коло куща мульчується шаром завтовшки 5-10 см.

Ялівці перевагу віддають переважно кислі та слабокислі ґрунти, тому в ролі мульчі чудово підійде кора соснова, хвоя, тріскі з хвойних порід або великій тирсі.

Залишити відповідь