Опубліковано Залишити коментар

Декоративні дерева

Сакура

Прикрасьте свій сад красою Японії, посадивши декілька сакур. Вони є втіленням ніжності. Цвітіння цих дерев означає прихід весни і річно відзначається в Японії як національне свято. Не треба перейматися, що сакура не приживеться в нашому кліматі, оскільки існує 16 видів цього дерева і близько 400 сортів, що дозволяє підібрати рослини, які стійкі до будь-яких погодних умов. Стійкість до погодних умов вашого регіону повинна бути головним критерієм при виборі саджанців для вашого саду.

Слива Писсарди
Слива Писсарди

Прикрасою свого саду буде слива Піссарді, яка радує око своїм цвітінням, плодами і листям. Вона цвіте у квітні, ще до розпускання листя, і закінчує своє цвітіння у травні, коли вже є листя. Рожеві бруньки змінюються великими білими квітами з трохи рожевим рум’янцем. Плоди мають кисло-солодкий смак. Вважається, що сливи були виведені на Кавказі, у Північному Ірані та Малій Азії. До Європи саджанці були привезені відомим вченим і ботаніком Піссарді..

 

У нашому регіоні мало кого здивує таке дерево, як верба. Ми звикли любуватися плакучими деревами, які мирно опускають гілки у водяний спокій. Проте виявляється, що верби можуть бути різними, і серед них особливою красою виділяються Японська верба і Мацуданська верба.

Іва Мацудана привертає увагу завитими гілками, закрученими в спіралі, і скрученими срібно-оливкового кольору листочками. При цьому така декоративність досягається не якими-небудь спеціальними прийомами – це результат генетичної особливості: по мірі зростання згущення гілок і стовбурів у цієї верби йде нерівномірно. Ще одна особливість Японської верби – листя, колір якого змінюється залежно від пори року, що привертає увагу і зробить ваш сад казковим місцем. Завдяки декільком посадженим деревцям цієї верби, ви можете оживити свою садову композицію.

Особливою популярністю серед ландшафтних дизайнерів користується верба цільнолиста сорту Хакуро Нішикі. Цей сорт славиться своєю мозаїчною листвою і здатністю швидко утворювати крону шароподібної форми. Пагони мають фіолетовий або оливковий відтінок, дуже гнучкі. Молоді листя під час розпускання навесні мають ніжно-зелений колір, згодом верхівка пагонів набуває відтінків і плям красивого яскраво-рожево-білого відтінку, завдяки чому цей сорт часто використовується у декоративному садівництві.

Ми вже писали раніше про роль яблуні в саду як плодового дерева. А зараз давайте познайомимось із декоративними сортами яблунь, такими як Недзвецького та Маковецького.

Яблуня Недзвецького є досить морозостійкою і неприхотливою рослиною. Вона особливо гарно виглядає в кольорових композиціях, як самостійнє дерево на газоні або як жива живопліт. Французький садівник Л. Тільє вважав, що з декоративної точки зору ця яблуня немає собі рівних серед садових рослин Європи. Яблуня Недзвецького – це невелике деревце з листям, яке під час розпускання має бути пурпурним. Квіти в бутоні темно-пурпурні, а під час розкриття стають насичено рожевими або пурпурними, на тонких біло-волошкових квітконосах, що, безсумнівно, виділяє її серед всіх цвітучих яблунь. Само цвітіння триває в середньому 10 днів, але бутонізація помітно подовжує декоративну фазу.

На основі яблуні Недзвецького була виведена гібридна яблуня Маковецького. Це невелике дерево, нижче яблуні Недзвецького, з шароподібною кроною. Бутона кольору фуксії, а потім насичено-рожеві квіти. Плоди – червоні яблучка, дрібні. Любить сонце. Листя, розцвітаючи, фарбується в темно-червоний або коричневий колір. Влітку верхня частина листя зеленіє (нижня частина і черешки залишаються багряними), а в серпні деякі з них стають лимонно-жовтими, інші – червоно-помаранчевими. Завдяки унікальній морозостійкості ці яблуні навіть після найжорсткіших зим прикрасять сад чарівним яскраво-рожевим цвітінням.

Залишити відповідь