Опубліковано Залишити коментар

Як правильно посадити фруктове дерево.

З приживаністю саджанців пов’язано багато факторів, які залежать від садівника, такі як підготовка місця для розташування дерев, підготовка ями для посадки, дотримання техніки посадки, внесення передпосадкових добрив, якість та вибір посадкового матеріалу, зберігання посадкового матеріалу, строки посадки, закрита або відкрита коренева система. Від такої кількості питань голова може піти кругом, але ми постараємося пояснити вам це у доступній формі.

І так, почнемо по порядку:

Місце для посадки. Для більшості фруктових дерев важливо, щоб до дерева надходило достатньо світла і тепла, у відсутності цього вони погано зростають і не родять. Також не слід забувати про вітер, оскільки сильний і постійний вітер заважає нормальному опиленню під час цвітіння, занадто висушує і віддуває ґрунт, завдає шкоди врожаю і може ламати гілки. Від вітру може захистити висока огорожа або зелені насадження, посаджені вздовж межі фруктового саду.

Посадкова яма. В ідеалі ями для посадки готують задовго до придбання дерев, бажано зробити це за 2-3 місяці, щоб всі процеси остаточного розкладання пройшли і також, щоб підготовлений грунт виправився до посадки рослин. Розміри посадкових ям для кісточкових порід (вишня, слива, алича, черешня, абрикос, персик) приблизно 60-70 см у глибину і 40-50 см у діаметрі. Сім’яницеві породи (яблуня, груша) садять у ями 80-85 см у глибину, 60-80 см у діаметрі, в залежності від кореневої системи саженців. Ягідні кущі можна садити у ями або канави (40х40 см). На щільних глинистих грунтах краще копати ями більшого діаметра, але меншої глибини. На ділянках, де є небезпека затоплення або збору води, можна організувати дренаж, для цього в самій низькій частині ділянки роблять яму 1-1,5 м у глибину і наполовину-дві третини заповнюють крупним щебнем або битим цеглям.

Техніка посадки. Найродючіший і багатий грунт зазвичай знаходиться у верхньому шарі, зазвичай перші 20 см, тому при підготовці посадкової ями цей шар ґрунту слід відкласти окремо від іншої витягнутої землі, не змішуючи їх. Ґрунт, видобутий з глибини ями, ідеально не використовувати після посадки, або рівномірно розподілити поруч з деревом.

 

 

 

Коли яма буде готова, її заповнюють сумішшю верхнього плідного грунту з органічними та мінеральними добривами, з урахуванням рекомендацій для посадки саженців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Якість і вибір посадкового матеріалу. Найкраще вибирати 1-2 річні саженці. Чим старший саженець, тим гірше його приживається, тому більш великі саженці пересаджують з комом, що значно підвищує його приживаність, майже до 100%. Якщо у саженця відкрита коренева система, то вибирають саженці з потужною кореневою системою, а надземна частина все одно скорочується.

     Першу обрізку роблять відразу після посадки. При цьому однорічний сажанець обрізають до висоти 70-80 см, а на дворічному скорочують пагони на 1/3 або 1/2 довжини. Слабкі рослини можна не обрізати після посадки, а зробити це лише наступної весни.

  Под час посадки, важливо видалити поламані гілки у саджанця, а скелетні корені обрізаються, як мінімум, на 2-3 см. Це робиться для того, щоб освіжити корені і надати рослині можливість одразу ж почати живитися, якщо корені були пошкоджені під час транспортування або вишкіряні при викидці. Корені здорового сажанця повинні бути свіжими, не висохлими, не обмерзлими і розгалуженими. Якщо корені висохли в дорозі, їх слід погрузити в воду на 12-24 години перед посадкою. Перед самою посадкою корені сажанця можна обливати глиняною болотом (глина, розведена водою до густоти сметани).

Зберігання саджанця. Якщо корінна система саджанця відкрита, а посадку вдалося виконати лише через кілька днів, коріння можна обернути вологою мішковиною або мохом або обгорнути коріння в кілька шарів вологої газети. Важливо слідкувати, щоб корені не пересихали і уникати прямих сонячних променів.

Терміни посадки. Восени сажанця з відкритою корінною системою можна пересаджувати з того часу, як рослина скине листя і до замерзання ґрунту.

Саджанці, видобуті раніше опадання листя, часто мають недозрілі пагони і, як правило, замерзають. Дуже часто їх продають попід дорогами і на ринках з ще не опалими і не обламаними листями. Крім того, ви, ймовірно, купите пересушений саджанець, оскільки більша частина втрати вологи відбувається через листкову пластину.

Якщо, незважаючи на попередження, ви все ж вирішили купити такий саджанець, то перш за все відріжте на ньому всі листя.

Відкрита або закрита коренева система. Вокруг переваг посадкового матеріалу з відкритою або закритою кореневою системою йдуть великі суперечки.

Садженці з відкритою кореневою системою вирощувалися під відкритим небом, і в місці продажу вони можуть бути тимчасово викопані або корені їх просто запаковані в поліетиленові мішки.

Переваги таких саженців полягають в їх доступності за ціною. Недоліки включають ускладнення в зберіганні і короткий період висадки. Найкраще придбавати саженці з відкритою кореневою системою восени або на весні, коли вони “свіжі”. Якщо ви придбаєте такий посадковий матеріал весною, то він може бути “застарілим” і не приживеться. Саджанці з відкритою кореневою системою краще висаджувати негайно після покупки – часто в спеціалізованих магазинах корені обильно поливають, буквально звикаючи їх до вологості, і рослини після виносу з магазина можуть швидко висохнути. Якщо можливості висадити враз немає, то саженці можна помістити в підвал, де температура повинна бути не нижче 0,5- 1 градуса, оскільки занадто висока позитивна температура може провокувати передчасне пробудження бруньок. Якщо підвалу у вас немає, саженців можна прикопати прямо на відкритій ділянці (краще в затіненому місці), будуючи канавки глибиною 30–40 см, куди їх і потрібно помістити під кутом 40 градусів до рони на південному боці. Корені і частину стовбура (приблизно третину) закривають землею, ущільнюють і обов’язково поливають, а для захисту від мишей можуть використовувати ями з отрутою, викопані навколо місця закопки саженців.

Щодо саженців з закритою кореневою системою, то тут мінус є лише один – ціна, але також існує ймовірність того, що саженець занадто довго перебував в контейнері і погано розвивається. Їх продають або в пластикових контейнерах, або із запакованим земляним комом. Висаджувати їх, як і придбавати, можна протягом усього сезону, головне – при висадці старатися не пошкодити земляний ком і негайно після висадки добре полити і підсипати грунтом.

Найкращий варіант купляти саджанці саме з поля розплідника, щоб вони були свіжовикопані.

Здорові та сильні саджанці від “Древолаз”- гарна приживання у вас .

Залишити відповідь