Опубліковано Залишити коментар

Карликові або колоновидні фруктові дерева.

Карликові або колоновидні саджанці дозволять виростити цілу галявину плодових дерев, які не лише прикрашатимуть вашу дачу, але й радуватимуть смачними плодами. Тепер можна створити фруктовий сад навіть на… терасі. Для цього використовують карликові плодові дерева, які, зазвичай, досягають всього 1 – 2,2 метри у висоту. При цьому їхні плоди нічим не поступаються за розміром, ароматом і смаком плодам звичайних дерев. Уявіть лише, що на вашій терасі в кадках ростуть карликові яблуні, груші, вишні, мигдаль, нектарини і персики. Проте такі дерева потребують трохи більше уваги.


Вони віддають переважно сонячні місця та грунти, що добре пропускають воду і багаті гумусом. Кадка, в якій росте карликове деревце, має мати об’єм не менше 30 літрів. У жарку погоду рослина випаровує багато вологи через листя, тому важливо вибрати кадку з великою місткістю. Чим більше місткість, тим ефективніше ґрунт утримує вологу. Таким чином, рослина отримує найкращі умови для повноцінного росту. Крім того, у великі кадки з фруктовими деревами можна садити наземні або ампельні декоративні рослини, наприклад, полуницю чи саджанці альпійського горшка. Вони, прикрашаючи ґрунт, надають особливого шарму і комфорту.

Для карликових плодових дерев, які ростуть у вазонах, необхідно забезпечити хороше відведення води. Для цього додаємо 5-7 см шар керамзиту до грунту. Як і з усіма іншими рослинами, деревця потрібно періодично перевіряти на наявність шкідників. Щорічно слід обрізати бічні пагони, надаючи таким чином своєму карликовому дереву бажану форму. З регулярним поливом та внесенням добрив Ваші карликові плодові дерева будуть радувати Вас щедрими та багатими врожаями.

Залишити відповідь