Опубліковано Залишити коментар

Фруктові дерева в ваших садах.

Тільки яблуні налічують більше 25000 сортів. Крім того, з яблуневого саду ви можете отримувати врожай практично цілий рік, оскільки виділяють ранні (білий налив, грушовка, мельба), середні (антонівка, полосатий аніс, ауксис) та пізні (антонівка звичайна, аєліта) сорти.

Не так давно в наші сади прийшли груші. На відміну від яблуні, груша плодоносить щорічно і вдвічі більше врожаю. Не дивно, що вона користується такою популярністю серед садівників. Плоди груші цінуються за вишуканий смак, соковиту зернисту м’якість, ніжну шкірку і приємний аромат. Наш край здавна асоціюється з вишневим садом. Це дерево воспівувалося поетами і художниками.

Не відмовляйте собі у задоволенні посидіти у відсінку вишневої корони. Зі світово відомих 150 видів у створенні сучасних сортів і підщеп участь взяли п’ять видів: вишня звичайна, степова, войлочна, магалебська і черешня. Плоди вишні мають кисло-солодкий смак. В них містяться органічні кислоти, мікроелементи (мідь, залізо, цинк, йод), макроелементи (калій, кальцій, фосфор, магній), а також пектинові речовини, цукри, вітаміни А, С, Е, В1, В2, РР, фолієва кислота.

Самий відомий вид вишні з давніх часів – черешня, або вишня пташиний. Як вважають, черешня була відома вже близько 8000 років до н. е. в Анатолії і в Європі – на території сучасної Данії і Швейцарії. На сьогодні в світі налічується до 4000 сортів черешні. Всі вони діляться на дві групи – бігарро і гіні. Бігарро – це сорти з густою, пружною, хрусткою м’якоттю ягід, безбарвним або слабкофарбованим соком. Гіні – сорти з ніжною, соковитою, солодкою м’якоттю ягід і практично безбарвним соком.

І, звісно ж, говорячи про фруктовий сад, необхідно згадати і про абрикос та персик. Плоди абрикосів споживаються як у свіжому, так і в сушеному вигляді (урюк, кайса, курага, аштак, пастила). Вони корисні при анемії, а також для підтримання сольового балансу при захворюваннях серцево-судинної системи.

 

Персик, в свою чергу, близький до мигдалевого дерева і відрізняється від нього лише плодами, які широко вживаються в їжу, а з кісточок часто роблять лікер.

 

 

Своє місце в вашому фруктовому саду незаперечно знайдуть алча із сливою. Врожайність дорослої рослини — до 300 кг. Плоди містять багато цукрів, органічних кислот і пектину, вітаміни — С і каротин. Плоди алчі кисло-солодкі, вживаються свіжими та у консервах (компот, сиропи, варення, повидло, желе, мармелад, сік, вино). Це основний компонент соусу “Ткемалі”. Саджанці алчі застосовуються як підщепа для персика, сливи та абрикоса. Рослина під час цвітіння дуже декоративна, тому використовується в ландшафтному дизайні. Осінню дозріває слива. Ці плоди соковиті, яскравого кольору та незвичайного смаку, їх їдять свіжими, консервують і навіть заготовлюють в запас, висушуючи і перетворюючи на чернослив. Залежно від сорту, яких налічується 254 види, сливи дозрівають з середини серпня до кінця жовтня. У сливах багато мінеральних речовин, особливо корисних серцевим і гіпертонічним пацієнтам, оскільки слива містить багато калію і магнію, що живлять серце. Крім того, в ній багато кальцію та натрію, достатньо фосфору, цинку, йоду та хрому, міді та фтору. Багата цей плід і вітамінами: разом із аскорбіновою кислотою і вітаміном А в ній багато вітамінів групи В, вітаміну РР, корисного для зору та зміцнення судин.

 

Саджанці від Древолаза – ваш запорука успіху в садівництві.

Залишити відповідь