Опубліковано Залишити коментар

Плодово-ягідні рослини.

Звідомо чи вам, що, здається, звичайна смородина є безцінним джерелом вітаміну C? Достатньо з’їсти 35-40 ягід, щоб задовольнити щоденну потребу людини в цьому вітаміні. Більше того, смородина – це ягода молодості, оскільки вона багата на вітамін E. У смородині виявлені потужні фітонциди, які вбивають ряд вірусів, зокрема вірус грипу.

 

Малина

Ароматна та солодка малина корисна не лише як основа для варення. У неї багато вітамінів (С, B9, PP, E, B3), мікро- та макроелементів (калій, кальцій, фосфор, магній). Вона також містить антоціани, які роблять капіляри більш стійкими.

 

 

Кизил

Кизил одним із перших починає радувати вас своєю квіткою в саду, оскільки цвіте він одним із перших – з березня до середини квітня, навіть перед появою листя. З кизила роблять варення, повидло, джем, желе, використовують для приготування соків, сиропів, компотів, безалкогольних напоїв, лікерів, вин. А кісточки використовують для приготування сурогату кави.

 

Аґрус вже давно прижився у наших садах. Це один із найпопулярніших кущів. Вирощувати його почали ще в XV столітті. Садівники цінують його за незрівнянну непримхливість і зимостійкість. З правильним підходом можна отримати до 10-15 кг врожаю з одного куща. Ягоди аґрусу не лише смачні, але й корисні: вони багаті органічними кислотами, пектином, солями калію, натрію, кальцію, магнію, міддю, дубильними речовинами та вітамінами. Аґрус виводить токсичні сполуки, включаючи радіоактивні, і зміцнює стінки судин.

Залишити відповідь